Napsali o nás

Páté jubileum oslaví výstavou

Soukromý Keramický ateliér v ul. Na Cikorce, který vede výtvarnice Hana Šimková, podchytil za pět let působení v Praze 12 řadu talentovaných dětí. Rády tam však chodí i maminky s malými dětmi a dokonce s kojenci, protože u keramické hlíny, v zajetí vlastní fantasie se nejlépe odpočívá.

Vybrané práce dětí i dospělých uvidíte od 19. června na výstavě k 5. výročí založení Keramického ateliéru přímo v jeho prostorách a přilehlém vestibulu. A nejen to. Hana Šimková pozvala na jubilejní výstavu své kolegyně z Klubu lidové tvorby Praha. Představí se nejen hotovými pracemi, ale i praktickými ukázkami tradičních výtvarných technik lidové tvorby. Zkušené výtvarnice přiblíží návštěvníkům ruční práci, jakou znaly a používaly naše babičky a prababičky. Vyráběly krásné dekorativní i praktické předměty převážně z přírodních materiálů a vy můžete vidět jak. Každý den poznáte jinou lidovou techniku. Budete sledovat, jak výtvarnicím rostou pod rukama postavičky ze šustí, drobnosti ze slámy a korálků, šité hračky, paličkovaná krajka, pečivo z vizovického těsta, drátenické, košíkářské nebo textilní výrobky – tenerify a batiky. Některé výrobky lidových výtvarnic, jakož i autorská keramika členů ateliéru budou na výstavě ke koupi. A již tradičně se tam budou prodávat krásné a užitkové předměty z chráněných dílen Modrého klíče.

Výstava je pro veřejnost přístupna od 19. do 25. června, přičemž první a poslední dva dny lze přijít dopoledne od 9.00 do 12.00, aby mohly rukodělnou práci vidět i školní děti a mateřinky. Odpoledne od 13.00 do 18.00 hod. bude otevřeno jen 21. června, a to zase bude vyhovovat a rodičům s dětmi a školním družinám. Stačí, aby učitelky svoje třídy objednaly na konkrétní hodinu (telefonicky na čísle: 777 193 334), protože se může lehce stát, že je některá skupina předběhne. (beta)

Náhled na stránku novin.